צילום אוירה

אדם עדשה אדם

7 טיפים מעולים לצילום טוב

אז מה זה צילום אוירה טוב?

צילום זו שירה, אמירה מתומצתת וקצרה שמציפה תחושות ומחשבות. צילום טוב כמו שיר טוב גורם לנו להרגיש ולהסתקרן, מנציח את הגלוי, חושף את הנסתר.  צילום טוב כמו שיר טוב ייחרט בתוכנו. גם אם לא נזכור אותו הוא ישאיר חותם באישיות שלנו , ניקח אותו איתנו מעתה והלאה, הוא יהיה חלק ממי שאנחנו. 

אור, אור, אור

כל תמונה היא צריבה של אור שמגיע דרך העדשה. לרוב התמונה תהיה מורכבת מאורות חזקים – מבהקים ומאורות חלשים יותר- צלליות. יש אור טבעי ויש אור מלאכותי כמו פלשים ומנורות. בכל מצלמה, גם הפשוטה ביותר, יש לכם יכולת לשלוט באור. בפלאפונים למשל אתם יכולים ללחוץ במסך על האיזור המואר יותר בתמונה ותראו איך המצלמה מגיבה, עכשיו תלחצו על האיזור הכהה של התמונה ותראו איך המצלמה מגיבה.

קומפוזיציה

מערכת היחסים בין כל האובייקטים המרכיבים את התמונה. בצילום אומנותי ובכלל חשוב להיות מודעים לכל מרכיבי התמונה והיחס ביניהם. תנסו עד כמה שאפשר להיות מתוכננים מראש וגם אם הצילום ספונטני תשתדלו להיות מודעים אפילו בשבריר של רגע לכל מרכיבי התמונה. טיפ שעוזר: תנסו לראות בעיני רוחכם את התמונה הסופית עוד לפני שהיא נוצרה.

עומק שדה

מכירים את זה שמצלמים פרח מקרוב והכל מסביב מטושטש? אז לתופעה הזאת קורים עומק שדה. ככל שהאובייקט שצילמנו יותר חד והרקע שלו מטושטש כך עומק השדה גדול יותר, כלומר יש אשליה של עומק בתמונה. במצלמות מקצועיות זה קורה ככל שהצמצם פתוח יותר, במצלמות של פלאפונים זה פשוט אפקט דיגיטלי שמוסיף תחושה אומנותית, אסתטית לתמונה. שימו לב שלא  להגזים בשימוש בכלי הזה כי יש מקרים שלחלוטין נרצה לראות בחדות את כל התמונה. 

עימוד פריים נכון

התמונה היא שטח מרובע, מלבן או ריבוע בדרך כלל ויש לנצל את השטח הזה בצורה נכונה המיטבית. למשל כשאנחנו מצלמים משהו כמו תמונת פורטרט ומשאירים את החצי העליון של המרובע ריק כלומר הראש נגמר באמצע התמונה וכל החלק העליון זה קיר או שמיים… פחות טוב 😉

מה הסיפור?

אנחנו הרבה פעמים מתפתים לצלם דברים שמושכים את עיננו, סוגרים את הפריים עליהם מקרוב ומנסים להעביר את תחושת היופי. אני מציע לכם לנסות לפעמים להתרחק שני צעדים או לפתוח את הזום ולנסות לקבל תמונה יותר רחבה שמספרת סיפור עם יותר רבדים. בצילום אומנותי זה אתגר לא פשוט ובטוח לא אינטואיטיבי אבל תוצאות הצילום לרוב יהיו הרבה יותר מעניינת.

אתם מצלמים

כשאתם מצלמים סטילס אתם מתעדים סיטואציה, לכאורה מתעדים את המציאות. אבל חשוב לזכור שבעצם באותה הסיטואציה גם אתם נמצאים מאחורי העדשה. לעתים אתם אלו שיוצרים את הסיטואציה, לעתים אתם פשוט ממוקמים בתוכה ולעתים היא נוצרה מתוך אינטראקציה של המצולם אתכם. ההבנה שאתם חלק מהרגע ומהצילום ואולי אפילו מנהלים אותו היא חשובה כי אתם יכולים לרוב לשנות, או לעשות התאמות כדי שהסיפור יסופר יותר טוב.

בצילום אומנותי אין באמת חוקים

אומנות היא השפה של הרעיונות, של התחושות, של הנשגב. היא שפה דינאמית שנעה כל הזמן קדימה, מתעדכנת, פורצת דרך, פתוחה לשינויים. כשאנחנו מדברים אומנות חשוב שנכיר את השפה, את ההסטוריה שלה, את מה שכבר נאמר ואת איך שנאמר. 
ומתוך זה חשוב שנדע לחדש,  להיות אותנטיים, לפרוץ דרך ולהתקדם. 

תחומי צילום נוספים

צלמים בעלי נסיון רב בצילום כנסים. אנו מספקים שירותי צילום לכנסים ואירועי חברות  בסדרי גודל שונים. בין לקוחותינו: TEDx, HPindigo, הטכניון, האוניברסיטה העברית ועוד. 

צילום תדמית לחברות מסחריות. צילום פורטרטים לאתרים וברושורים, צילום סביבות עבודה ואוירה. בין לקוחותינו: AWS, Open Valley

צלמים בוגרי בתי ספר לאומנות עם גישה אסתטית, ידע טכני וניסיון רב. צילום לאתרי אינטרנט ומגזינים מובילים. עבודה מול מעצבים ואדריכלים.

תודה שיצרתם קשר

נחזור אליכם בהקדם האפשרי